Infirmiera UK in Anglia

Cautare avansata

Infirmiera UK

Numar posturi:15

Tara:Anglia

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:780-1800 (GBP)

Beneficii:Altele

Data expirarii:03-10-2013

Descriere loc de muncă

DESCRIERE JOB:

Care assistents / Asistarea si ingrijirea persoanelor varstnice sau bolnave in UK

RESPONSABILITATI:

Isi desfasoara activitatea sub indrumarea si supravegherea asistentului medical.

Asigura curatenia, dezinfectia si pastrarea recipientelor in locurile si conditiile stabilite.

Transporta materialele de laborator (lame, lamele, urocultoare, coprocultoare, vacutainere, eprubete, pipete, etc.) cu respectarea circuitelor conform regumalentelor de ordine inerioara.

Executa la indicatia asistentei medicale curatenia si dezinfectia zilnica a salilor de asteptare, a salilor de recoltare si a spatiului propriu zis de laborator.

Efectueaza spalarea materialelor de laborator in vederea sterilizarii.

Efectueaza dezinfectia meselor de lucru dupa utilizarea lor.

Pregateste materialele contaminate in vederea decontaminarii (autoclavare) sub indrumarea asistentului medical.

Colecteaza materialele sanitare

CERINTE JOB:

Experienta: minim 1 an in ingrijire batrani cu dezabilitati, dementa senila, alte boli cronice.

Experienta trebuie dovedita, cu minim 2 recomandari din domeniu (de la medici, familii etc. unde ati lucrat cu batranii).

SE OFERA:

Cazare gratuita la hotel in momentul ajungerii in UK, pana la inceperea lucrului.

Se retine din salariu intre 10-30 lire/saptamana pentru cursuri limba engleza/training

Cazare la locul de munca contra cost: 250-300 lire/ luna

Salariul 780-1800 GBP/ Luna

TAXE SI COMISIOANE:

Taxa interviu 100 lei

Cost mediere: 150 euro(se achita in momentul semnarii contractului de mediere dupa acceptul angajatorului britanic)

Nu aplicati decat daca sunteti de acord cu procedura de mai sus!!!! Full time.

Contract pe un an de zile cu posibilitate de prelungire