Ingrijitori Animale in Germania

Cautare avansata

Ingrijitori Animale

Numar posturi:15

Tara:Germania

Oras:Aach

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:800-800 (EUR)

Beneficii:Cazare

Data expirarii:29-06-2013

Descriere loc de muncă

DESCRIERE JOB:

Agentie de recrutare selecteaza barbati pentru ferme de cai, cunoscatori de condus tractor in Germania.

RESPONSABILITATI:

Trebuie sa pregateasca si sa cântareasca dozele de hrana pentru animalele tinute pentru serviciu sau munca,

Sa le hraneasca si sa le curete custile,

Sa monitorizeze starea de sanatate a animalelor,

Sa aiba grija în general de ele, sau sa cheme un veterinari la nevoie.

Poate scoate animalele din adapost pentru exercitii zilnice.

Activitatea se desfasoara de obicei in grajduri, staule, custi sau alte adaposturi pentru animalele de serviciu si în aer liber atunci când scoate animalele la exercitiu. Se lucreaza cu diverse tipuri de murdarie, în mediu cu mirosuri neplacute, în conditii de vreme schimbatoare, în contact cu par de animal (care poate provoca uneori alergii).

Folosesc unelte si echipament pentru administrarea hranei si asigurarea curateniei animalelor.

CERINTE JOB:

Studii necesare:scoala de calificare în domeniu si o atitudine pozitiva fata de animale.

Permis de conducere : categoria B: minim o luna

Limba straina: Germană: Mediu

Se cauta barbati intre 20-40 de ani,iubitori de animale,cu si fara experienta,hotarati sa plece la munca in Germania.

Se cere CV-ul detaliat .

SE OFERA:

Se ofera cazare gratis si salarii incepand de la 800 euro/luna.

ALTE INFORMATII:

Se percepe comision de 350 euro,din primul salariu.

Plecarile sunt rapide !