Frezor si Strungar CNC in România

Cautare avansata

Frezor si Strungar CNC

Numar posturi:1

Tara:România

Judet:Brașov

Nivel cariera:Necalificat

Salariul:Negociabil

Beneficii:Altele

Data expirarii:10-08-2017

Descriere loc de muncă

Candidatul ideal

APT Human Resources angajeaza pentru clientul sau, companie multinationala din domeniul aeronautic, Frezori si Strungari CNC.

• Experienta de lucru in domeniul prelucrarilor mecanice;
• Abilitati de operare si reglare a masinilor CNC;
• Cunostinte de desen tehnic, tolerante, control dimensional, rugozitate si alte notiuni specifice prelucrarilor mecanice prin aschiere.
Descrierea jobului

Executa operatiile pe masini CNC in conformitate cu documentatia tehnica pusa la dispozitie.
Regleaza si opereaza masina CNC.
Realizarea diferitelor repere dupa un desen tehnic si foaie de lucru.
Schimba scule si face corectiile necesare.
Cunoaste, utilizeaza si intretine instrumentele de masura si control.
Introduce datele controlului statistic de proces si analizeaza rezultatele.
Descrierea companiei

APT RESOURCES & SERVICES SRL

Cu o prezență de peste 20 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este cel mai mare jucător independent din industrie, o concentrare de forțe repartizate armonios pe diferite specializări în aria capitalului uman, a comunicării și a serviciilor SaaS. Cifra de afaceri de peste 24 de milioane euro în 2015 și o medie de 2000 de persoane (majoritatea cu studii superioare), angajate în servicii BPO și misiuni de muncă temporară, au menținut grupul de firme APT în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe IT&C, BPO, finanțe-bănci, inginerie, retail, medical & pharma. Am dezvoltat instrumente multidisciplinare de lucru și avem soluții de recrutare rapide și inovatoare, susținute și prin platforma online aptjob.ro. Începând cu 2015, grupul și-a extins operațiunile și în alte două regiuni emergente în piața de HR: Cluj și Brașov, unde funcționează noile sucursale APT.