Asistente medicale / Infirmiere / Ingrijitoar in Anglia

Cautare avansata

Asistente medicale / Infirmiere / Ingrijitoar

Numar posturi:26

Tara:Anglia

Nivel cariera:Necalificat

Salariul:1000-1700 (GBP)

Beneficii:Asigurare, Cazare, Transport

Data expirarii:22-12-2016

Descriere loc de muncă

Candidatul ideal

- cunostinte de nivel cel putin conversational - limba engleza;
- in cazul femeilor, este suficient sa fii avut grija de o persoana in varsta in cadrul propriei familii/alta familie.
- in cazul candidatilor barbatiilor, fiind concurenta ridicata pe locurile vacante, se cere experienta si nivel de limba Engleza mai ridicat (ex experienta: in azile, centre de plasament, spitale, alte centre medicale sau de asistenta sociala).
- pentru asistenti, se cere calificare si nivel de limba avansat.
Descrierea jobului

Se lucreaza in azile private de batrani, in conditii foarte bune de calitate si igiena, in schimburi atat de zi cat si de noapte.
plata bruta de min £7.40/hr- ENTRY LEVEL (approx £14600/an brut), crestere dupa 6 luni si inca o data dupa 12 luni
- asistentii medicali cu PIN si cunostinte de Engleza avansate incep de la £15/hr - approx £30000/an brut (daca aveti experienta min 3 luni in UK, alternativ £9/hr primele 6 luni)
- plata salariului se face lunar, ulterior lunii lucrate
- min 35 de ore pe sapt
- minim 1 zi libera pe saptamana
- concediul de odihna platit: pana in 28 de zile pe an (include sarbatorile legale)
- pozitia dvs in UK este angajat si nu PFA!

Cazare:

Este identificata si pusa la dispozitie de angajator insa platita de candidat. Cheltuielile pentru cazare, inclusiv utilitati (apa, gaze, electricitate, gunoi etc.) sunt aproximativ 200-250 Lire/ luna.
Plata chiriei se face saptamanal sau lunar, in functie de data primirii salariului.
Cazarea se face in camere individuale sau duble (doua persoane in camera ) in apropierea locului de munca.

Alte informații:

Costuri program: NU PERCEPEM COMISION SAU ALTE TAXE (Veti avea nevoie doar de bani de buzunar pentru a va intretine pana incepeti lucrul)
Bilet avion Romania – Anglia

Alte costuri suportate de candidat:
- Bani de buzunar : Aproximativ £300 Lire Sterline, necesari sederii in Anglia pe perioada cursurilor de pregatire, pentru o perioada de 1 saptamana inaintea inceperii muncii la angajator . Cazarea pentru aceasta perioada se face la hotel si este gratuita, suportata de partenerul din Anglia cu mic dejun si cina incluse(Transportul de la aeroport la hotel si ulterior la locul de munca nu este inclus.
Descrierea companiei

Brilliant Recruitment-agentie specializata in recrutare si plasare forta de munca la nivel national si international.