Sudori Navali Franta in Franța

Cautare avansata

Sudori Navali Franta

Numar posturi:10

Tara:Franța

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:2000-2100 (EUR)

Beneficii:Cazare, Transport

Data expirarii:13-03-2016

Descriere loc de muncă

Perioada contractului: 6 luni – 2 ani
Salariu: 2100 Euro net/ lună
Cazarea: asigurată de angajator
Transport: asigurat de angajator

Responsabilităţi:
- Să utilizeze maşini de sudură Kemppy şi Fronius;
- Sudură colturi (asamblarea a două piese din metal, împreună, fie că sunt perpendiculare sau la un unghi),
- Sudură cap la cap;
- Trebuie să interpreteze desen tehnic și să aleagă procesul de sudare în funcție de aceasta;
- Utilizare fir de aluminiu wire AWS ER 5183;
- Utilizarea de materiale ca: Aluminium 5083 H111;
- Grosimea materialului este: mai mare sau egală cu 4 pentru sudura de colţ, şi mai mare sau egală cu 5, pentru sudura cap la cap;
- Folosirea diferitelor tipuri de procese de sudare, în funcţie de materiale, de exmplu: pentru aluminiu, folosirea procesului de sudare MIG.

Cerinţe:

- Să cunoască limba engleză la nivel conversaţional;
- Să cunoască următoarele proceduri MIG MAG:
131 - ALUMINIU
135 - FIER
136 - OŢEL