Live In – Carer Olanda in Olanda

Cautare avansata

Live In – Carer Olanda

Numar posturi:5

Tara:Olanda

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:Negociabil

Beneficii:Asigurare, Cazare, Masa

Data expirarii:26-05-2015

Descriere loc de muncă

Meserie: Ingrijitor
Țara: Olanda
Oraș: Ommeren
Departament: Îngrijire bătrâni/Asistența socială
Tip contract: Full time
Beneficii: Cazare; Masa; Asigurare;
Salariu: 1400 - 2000 EUR (Pe lună)
Descriere job:
Pentru o companie importanta din Oanda specializata pe programele live-in de ingrijire a persoanelor varstnice, se cauta 15 ingrijitori.
Responsabilitati:
-ingrijirea individuală si asistenta pentru persoanele varstnice
-ingrijirea persoanelor varstnice conform procedurilor tehnice (rezervate)
-dezvoltarea unui plan de ingrijire a pacientilor
-realizarea sarcinilor specifice unui infirmier
-oferirea suportului psihic pacientilor
-consilierea pacientilor
-administrarea si evidenta tratamentelor medicale
-monitorizarea indicatorilor fiziologici
Cerințe job:
-experienta pe o pozitie similara prezinta avantaj
-cunoasterea limbii Maghiare la nivel avansat
-cunoasterea limbii Germane sau Engleze la nivel mediu
-detinerea unei diplome de calificare in domeniu prezinta avantaj
-detinerea unui permis de conducere cat B. prezinta avantaj
-rezistenta la stres
-empatie fata de persoanele varstnice
Studii: Liceu
Limbă străină: Maghiară: Avansat; Germană: Mediu; Engleză: Mediu;
Alte informații:
-cazarea si masa sunt asigurate si gratuite din partea angajatorului
-candidatul are posibilitatea sa se intoarca acasă la fiecare 4 săptămâni iar angajatorul ii deconteaza transportul ( 150 EUR )
-transportul Romania-Olanda nu este asigurat de catre angajator
-angajatorul oferă cazarea pentru perioada in care angajatul nu este plasat la programul live-in
-cazarea in aceasta perioada este gratuita
-după acceptarea candidatilor, angajatorul va solicita documentele necesare pentru inregistrarea BIG in Olanda ( echivalare a competentelor profesionale)
-inregistrarea BIG in Olanda este gratuita
-durata de sedere la un pacient difera (intre 1 - 6 saptamani)

NU PERCEPEM COMISIOANE!!