Asistenta medicala Scotia in Scotia

Cautare avansata

Asistenta medicala Scotia

Numar posturi:4

Tara:Scotia

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:Negociabil

Beneficii:Asigurare, Cazare, Masa

Data expirarii:26-05-2015

Descriere loc de muncă

Meserie: Asistent medical
Țara: Scoția
Oraș: Perth
Departament:
Personal medical și sanitar
Îngrijire bătrâni/Asistența socială
Tip contract: Full time
Beneficii: Cazare; Masa;
Salariu: 2400 - 2500 EUR (Pe lună)
Descriere job:
Pentru una dintre cele mai mari retele de centre de ingrijire ale varstnicilor din Scotia, infiintata acum peste 23 de ani, cautam asistenti medicali.

Responsabilitati:
-evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii care sufera de dementa, Alzheimer sau Huntington
-furnizarea procedurilor clinice legate de îngrijire rezidentilor
-asigurarea ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative și informațiile exacte sunt raportate catre Manager
-completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor in conformitate cu adminstrarea tratamentului medical
-administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente pentru urmatoarele 24 de ore
-monitorizarea indicatorilor fiziologici
-inregistrarea observatiilor de baza si punerea in aplicare a unui plan de ingrijire
-asigurarea actualizarii fiselor de observatie
Cerințe job:
-detinerea unei calificari NMC cu un număr PIN activ, reprezinta un avantaj
-cunoasterea limbii engleze la nivel fluent
-experienta anterioara intr-un cadru de ingrijire rezidentiala reprezinta un avantaj
Alte informații:
Cazarea este asigurata si platita de catre angajator in primele 2 luni.
Ulterior, angajatorul se va implica in asigurarea spatiului de cazare pentru candidat.
Program de lucru: 12 ore pe zi, 4 zile lucratoare, urmate de 3 zile libere.
Fara comision.