Automatist pentru o companie din Brasov in România

Cautare avansata

Automatist pentru o companie din Brasov

Numar posturi:1

Tara:România

Judet:Brașov

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:Negociabil

Beneficii:Transport

Data expirarii:12-06-2015

Acesta este un proiect de recrutare destinat automatistilor care doresc sa faca o cariera in cadrul unei companii mari producatoare de masini ambalat.

Acesta e un proiect de recrutare care se adreseaza persoanelor cu experienta in realizarea programelor de lucru pentru automate programabile (PLC) sau pe o pozitie asemanatoare si ofera beneficii multiple acestora, cum ar fi: salariu atractiv, bonuri de masa, trasport local gratuit.

Punct de lucru: Iesirea din Brasov.

Compania Angajatoare:
Producator de masini de ambalat cu peste 40 de ani experienta. In ultimii ani s-a specializat in productia de masini care sa iasa in evidenta prin acuratete, eficienta operarii la nivel inalt, intretinere si curatare usoara si rezistenta.
- Masini de ambalat in folie termocontractibila
- Masini de baxat
- Masini de ambalat in cutii de carton
- Masini de format cutii de carton
- Masini de paletizat

Responsabilitati:
- realizarea programelor de lucru pentru automate programabile (PLC)
- realizarea programelor de lucru pentru pupitre de comanda
- realizarea schemelor electrice
- dezvoltarea solutiilor de comanda
- posibile montari de dulapuri electrice si cablari masini industriale

Program de lucru:
8 ore/zi
5 zile/saptamana
21 zile concediu/an

Avantajele postului:
- Salariu atractiv
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti
- Bonuri de masa
- Asigurarea gratuita a trasportului local la/de la locul de munca
- Asigurare medicala si concediu medical
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu

Gradul de experienta:
- aproximativ 5 ani experienta in proiectare programe pentru echipamente industriale
- cunostinte tehnice
- limbaje programare specifice Siemens, Omron, Schneider

Personalitatea preferata:
- Serios
- Organizat
- Capacitate de lucru in echipa
- Atitudine pozitiva