BADANTE pentru batrani din Italia in Italia

Cautare avansata

BADANTE pentru batrani din Italia

Numar posturi:2

Tara:Italia

Nivel cariera:Incepator

Salariul:700-800 (EUR)

Beneficii:Cazare, Masa

Data expirarii:19-05-2015

La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc dupa primul castig!"

Daca ai o atitudine pozitiva, intelegatoare, responsabila si ai dorinta de a ajuta si de a fi amabil cu cei in varsta, daca, in plus, ai cunostinte de limba italiana, postul de Badanta este solutia potrivita pentru tine.

Cautam BADANTE pentru 2 familii din Italia. Posturile sut urmatoarele:

1. Badanta care NU fumeaza pentru a avea grija de o persoana in varsta (care nu este autosuficienta) din regiunea Tuscolana, zona Romei, Italia. Castig de 700 Euro/luna + cazare si masa.

2. Badanta pentru o doamna de 40 de ani in scaun cu rotile. Locatia este langa Roma. Castigul este de 800 Euro/luna + cazare si masa. Plecarea este foarte rapida!
Responsabilitati:
Asistarea si ingrijirea persoanelor in varsta.

Se ofera:
- cazare si masa
- contract de prestari servicii pe perioada nedeterminata
- castiguri intre 700-800 Euro/luna, in functie de familie
- plecare rapida

Cerințe job:
Experienta in domeniu constituie avantaj la selectie.
Persoane muncitoare, serioase, politicoase.

Documente necesare pentru inscriere:
- CV-ul in limba romana/engleza (se poate completa online pe site-ul nostru);
- o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office;
- copii xerox: buletin, certificat nastere, certificat casatorie (daca e cazul), pasaport (daca aveti);
- cazier judiciar;
- adeverinta medicala de la medicul de familie, cu specificatia "clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic";
- copii xerox dupa toate diplomele de studii.

Costurile suportate de candidat:

Tarif de procesare a dosarului: 360 lei (se plateste la inscriere).

Tarif de mediere:
In functie de momentul pe care candidata il alege pentru plata acestui comision, se aplica una din variantele de mai jos:
• VARIANTA 1: 250 EURO – Daca se plateste la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.
• VARIANTA 2: 300 EURO - Daca se plateste la semnarea contractului comercial, inainte de plecarea din tara.
• VARIANTA 3: 400 EURO - Daca se plateste din prima luna de castig.

Comision plasament: 300 Euro (platibili la partenerul din Italia, in momentul in care ajungeti in ITALIA).

Bilet de avion.