Familie din Toscana cauta BADANTA in Italia

Cautare avansata

Familie din Toscana cauta BADANTA

Numar posturi:1

Tara:Italia

Nivel cariera:Incepator

Salariul:700-700 (EUR)

Beneficii:Cazare, Masa

Data expirarii:19-05-2015

Pentru batrani, pana si lucrurile elementare (cum ar fi servirea mesei, imbracatul sau igiena personala) devin dificile odata cu trecerea timpului. Rolul agentiei noastre este de a descoperi persoane care, printr-o atitudine amabila, intelegatoare si responsabila, ii pot ajuta pe batrani sa treaca peste momentele dificile.

Euro Staff Solution are disponibil un post de Badanta pentru o batrana autosuficienta de 70 de ani din Toscana, regiune de langa Roma, Italia.

Castigul este de 700 Euro/luna + cazare si masa.

Responsabilitati:
- Asistarea si ingrijirea persoanei batrane
- Efectuarea curateniei in casa, ajutarea la diverse activitati casnice, precum si orice alte sarcini cerute de catre angajator

Avantaje:
- cazare gratuita
- masa gratuita
- contract de prestari servicii pe perioada nedeterminata
- castig de 700 Euro/luna
- plecare rapida

Cerințe job:
- Limba italiana la nivel mediu/bun
- Experienta in domeniu constituie avantaj la selectie
- Persoana selectata trebuie sa fie muncitoare, serioasa si politicoasa fata de persoana de care trebuie sa aiba grija

Costurile suportate de candidat:

Tarif de procesare a dosarului: 360 lei – se plateste la inscriere.

Taxa de mediere - 400 EURO – se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:
- 300 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara.
sau
- 250 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 37,5%), daca aleg sa plateasca la inscriere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

+ Taxa plasament: 300 Euro (platibili la partenerul din Italia, in momentul in care ajungeti in ITALIA).

Bilet de avion.