Asistenti medicali Germania in Germania

Cautare avansata

Asistenti medicali Germania

Numar posturi:2

Tara:Germania

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:1600-2100 (EUR)

Beneficii:Asigurare, Cazare, Transport

Data expirarii:19-06-2016

Brilliant Recruitment selecteaza 2 asistenti medicali generalisti, cunoscatori de limba germana, pentru o institutie medicala din Germania. Durata contractului este de 24 de luni, cu posibilitate de prelungire.
Responsabilitati:
-evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacienti;
-se asigura ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative;
-completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor;
-administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente;
-monitorizarea indicatorilor fiziologici;
-asigurarea actualizarii fiselor de observatie;
-deplasarea la domiciliul pacientilor in caz de urgente.

Cerinte:

- Experienta recenta in domeniu de minim 6 luni;
- Obligatoriu detinerea unui permis de conducere categoria B;
- Copie a diplomei de absolvire;
- Certificat de membru al Ordinului asistentilor medicali;
- Certificat de conformitate cu Directiva UE 2005/36, (Adeverinţă de conformitate UE) eliberat de Ministerul Sănătăţii Direcţia Generală Politici de Sănătate;
- Atestat de limba germana– Nivel B1 sau B2
- Limba germana – nivel mediu.