Sofer TIR Germania in Germania

Cautare avansata

Sofer TIR Germania

Numar posturi:5

Tara:Germania

Nivel cariera:Cu experienta

Salariul:1500-2000 (EUR)

Beneficii:Altele

Data expirarii:27-02-2015

O importanta companie de logistica din Germania care are peste 1000 angajati, cauta urgent soferi de tir.

Descriere profil
Conditii salariale: 1.700-1.800 euro/luna net
2.000 euro/luna net (daca este casatorit)
Numarul de ore lucratoare/saptamana: 40 (se va lucra in medie 200 ore pe luna)
Locatia: Germania
Experienta necesara: 2-3 ani
Responsabilitati:
• transportul marfurilor pe plan local, doar in interiorul Germaniei ( zonele Augsburg/Munich)
• mentinerea legaturii atat cu dispecerii, cat si cu clientii companiei
• se vor transporta diverse marfuri, cum ar fi: materiale de constructii, hrana pentru animale de companie
• transportarea si livrarea marfurilor in conditii optime.

Cerinte
• cunoasterea limbii germane la un nivel mediu
• detinerea si disponibilitatea de a se deplasa cu masina personala
• profesionalism
Limbi straine: limba germana – nivel mediu
Educatie: scoala profesionala sau liceu
Alte informatii
• weekend'urile si turele de noapte se platesc cu +25%
• se lucreaza de obicei 40 de ore (se va lucra in medie 200 ore pe luna)
• angajatorul ofera sprijin in gasirea unei cazari