Asistenti Medicali in Italia

Cautare avansata

Asistenti Medicali

Numar posturi:50

Tara:Italia

Oras:Roma

Nivel cariera:Incepator

Salariul:1300-1700 (EUR)

Beneficii:Asigurare, Masa, Transport

Data expirarii:24-07-2013

Descriere loc de muncă

Descrierea postului:

ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI pentru toate tipurile de structuri sanitare situate in regiunile din nordul si centrul Italiei.

Fisa postului, conditiile de munca si salarizare sunt similare cu ale asistentilor medicali cetateni italieni, in conformitate cu Contractul Colectiv National de Munca (CCNL).

Asistentii medicali selectionati pot profesa intr-una din urmatoarele sectii (structuri):

Asistenti medicali la posturile : Cardiologie , Cardiologie Interventionala ,Ati , Urgenta , Ambulanta, Pronto Soccorso, Bloc Operatori , Instrumentari, Chirurgie Generala, Cardiochirurgie, Ortopenie , Interne ,Pediatrie , Boli infectioase ,Pneumoftiziologie,Orl , Oftalmologie, Oncologie, Hemodializa, Urologie, Geriatrie, Asistenta Domiciliara, Independenti .

CERINTE JOB :

- diploma/certificat/atestat asistent medical generalist sau adeverinta absolvire;
- fara interdictii in exercitarea profesiei de asistent medical;
- neluat in evidenta cu boli cronice grave si/sau neuropsihice;
- oferta este valabila si pentru absolventii promotiei 2011.

Oferta (bonusuri, beneficii)
- INSCRIERE GRATUITA !!!
- contract de mediere conform Legii 156/2000 privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate;
- salariu 1300-1700 euro;
- sporuri si ore suplimentare platite in plus;
- al 13-lea salariu asigurat;
- spor de fidelitate, un salariu brut pentru fiecare an lucrat (TFR);
- asigurari de sanatate, boli profesionale, accidente de munca;
- masa se poate servi si la cantina unora dintre structurile sanitare;
- asiguram transport organizat catre Italia;
- coordonarea invatarii limbii italiene de baza cu specific sanitar asigurata in Romania;
- curs limba italiana asigurat in Italia in limita si conditiile ofertelor existente la momentul plecarii;
- in Italia, pe timpul cursului, cazarea si masa sunt organizate de catre partenerii nostri italieni.

IMPORTANT !
Expertiza si PROMPTITUDINE garantate de colaborarea directa si indelungata cu institutiile italiene abilitate, dar si de experienta in domeniu a personalului angajat.

ATENTIE !
OFERTA cu MEDIERE GRATUITA (fara comision)!!!

APLICᾸ ACUM !!!